Při tvorbě návrhu zahrad přistupujeme ke každému klientovi individuálně, vyslechneme jeho přání, potřeby a požadavky. Naším cílem je vytvořit originální, nezaměnitelné, ale zároveň funkční zahrady. Při vzájemné spolupráci klademe velký důraz na kvalitu a originalitu (a to již při prvotním zpracování návrhu) a na maximální spokojenost našich klientů. Vždy tedy hledáme originální řešení vaší zahrady a to i s respektováním finančních limitů investora.

Zohledňovány jsou přírodní poměry, orientace ke světovým stranám, půdní podmínky, širší vztahy místa aj. Na základě těchto skutečností je navrženo nejvhodnější druhové složení pro danou lokalitu. Při realizaci dbáme na kvalitu práce a dodávaných materiálů, preferujeme nezávislost a nestrannost. Spolupracujeme pouze s ověřenými českými a zahraničními prodejci a pěstiteli, u nichž je zaručena vysoká kvalita dodávaného zboží.

Každý návrh by měl být maximálně promyšlen do těch nejmenších detailů, vše by mělo mít na zahradě své správné místo, tak aby se v ní majitelé cítili příjemně, bezpečně, svobodně a uvolněně.

Již při tvorbě návrhu by měly na zahradě vzniknout určité zóny, které by uspokojovaly veškeré potřeby všech členů dané domácnosti (zóna odpočinková, společenská, pobytová, užitková, sportovní, herní, ekologická aj.). Prostor zahrady by neměl být celý násilně omezen, měly by se zde zachovat zajímavé průhledy a kontaktní místa. Měly by zde být zajímavé zahradní prvky, zákoutí, posezení, osvětlení aj. navrženy tak, aby nás, návštěvníky zahrady nabádaly k tomu, že je zde ještě něco zajímavého, co stojí za objevení.

Založení zahrady nespočívá pouze v koupi rostlinného materiálu a jeho vysazení. V první řadě je velmi důležité vhodně uspořádat celý zahradní prostor a vybrat vhodný rostlinný materiál. Pokud se již na počátku celého procesu zakládání zahrad vytvoří profesionální návrh, nemusíte se obávat, že na zahradě vzniknou nefunkční plochy s neprosperujícími či expandujícími rostlinami. Velmi často se při své praxi setkávám s klienty, kteří se do realizace pustí sami bez návrhu zahrady a rady odborníka. Nakoupí spoustu drahých rostlinek (např. zrovna v tom daném období kvetoucích), které vysadí podle jejich uvážení na nejvhodnější místo. Za nějaký čas ovšem pochopí, že to nebyla zřejmě správná volba. Z malé sazeničky buď vyroste obrovský keř, který se do daného prostoru již nevejde nebo rostlinka strádá a neprosperuje (nekvete, neroste, usychá, nevybarvuje se…) nebo naopak všechny kvetou ve stejnou dobu a jiné roční období zahradu nic nezdobí. A místo radosti z prosperující zahrady přicházejí starosti a ve většině případech žádost o radu zahradního architekta. Abychom všem těmto chybám předešli již v počátcích zakládání zahrady a vám tak ušetřili spoustu času, starostí a zejména peněz z výsadeb „ pokus omyl“, doporučuji, abyste tvorbu návrhu svěřili hned v počátcích do rukou odborníka. Ten vám podle vašich představ vytvoří funkční zahradu, která vám bude přinášet už jen samou radost.

zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada zahrada